Çelik Kapı Kullanıcıları /

Çelik Kapı Kullanıcıları

KULLANICILARIMIZA:
 
Evinizde ve iş yerinizde can ve mal güvenliğimiz çok önemlidir bu nedenle çelik kapı seçimi çok önemli bir konudur unutmayın bu seçim herhangi bir ev eşyası seçimi değildir baştan bir defada en akılcı kararı vermelisiniz bunun içinde seçimi yapacağınız çelik kapı da gerçekten güvenli ve kaliteli gerçek bir çelik kapı seçimi yapmak istiyorsanız şu kriterleri lütfen kendi yararınız için arayınız.
 
  • çelik kapı nızı imalatçı kurumlardan almaya özen gösterin
  • ürünlerinde TSE belgesi varmı
  • garanti ve satış sonrası hizmet yeterlilik belgeleri ne düzeyde?
  • referansları nedir? Yapmış olduğu büyük ve ciddi projeler varmı? Varsa bu projelerin sayısı
  • seçeceğiniz ürünün güvenliği konusunda sorduğunuz bütün sorulara net ve açıklamalı (kaçamak olmayan) cevaplar verebiliyormu
  • Çelik kapı nın pervazları ve kasa kaplamaları mdf üzeri kaplamalımı ? Ya da sacın üzerine yapıştırma mı?
 
seçimini yapacağımız çelik kapı ların yukarıdaki tüm kriterlere uygunluğu tamsa çelik kapı nın doğru montaj şeklinide bilmelisinizki karşımızdaki firmadan isteyebilesiniz.
 
GÜVENLİ ÇELİK KAPI İÇİN DOĞRU MONTAJ:
 
İmalat yapılacak yer için ayrıntılı ölçü alınmasıdır imalat yapılan çelik kapı nın kasası,kanadı ve kanat içine takılan kilit aksamı hatasız olmalıdır kilit koruyucular çelik olmalıdır imalatçı firmanın çelik kapı kanadında,kasasında ve kanat içinde kilitlerin montajı ve koruyucu çelik zırhların hırsızlık amacı ile müdahaleye imkan vermeyecek şekilde dizayn edilmiş olmalıdır.
 
Çelik kapı nın yerine montajında en doğru yöntemde duvar üzerine 5 cm kalınlığında MDF kör kasa 15 cm lik çelik miller ile çakılarak monte edilir metal iç kasa tekrar bu dış kasa üzerine boşluk bırakılmadan takılır ve kapı kanadı asılır terazisine bakılır ve pervaz takılarak montaj tamamlanır bu tip montajı TÜRKİYE de çelik kapı da en önde gelen birkaç firma dışında kimse yapamaz sebebide bu sistemi en güvenli fakat uzun zaman alan sistemdir bu sistemdeki çelik kapı nın ortalama montaj süresi 4 saat civarındadır ve maliyeti yüksektir diğer sistemlerde ise çelik kapı güvenli montaj olmadığı gibi montajı da en fazla 1 saati geçmez mdf kör kas duvar üzerine çelik ankraj milleri ile yapılan çelik kapı montajında sonradan kriko,levye ile çelik kapı yı açma girişimleri (hırsızlık amacı ile ) olumsuz sonuç verir beton doldurma yöntemine göre bu patlama dağılma yapmama avantajı vardır beton doldurma sistemini piyasada merdiven altı tabir etttiğimiz firmalar tercih etmektedir ve genelde ucuz ve güvenliği olmayan çelik kapı larda kullanılmaktadır.
 
Bu nedenle imalatçınızdan çelik kapı montaj yöntemini sorunuz.
 
Çelik kapı imalatçınıza soracağınız diğer bir soruysa çelik kapı kanadının güvenliği üzerindedir
 
Çelik kapı kilitlerinin monte edildiği yerlerin iç aksamları dıştan yapılacak müdahalelere uygun tasarımdamı ? Ve kilit koruyucuları varmı ,zırhlımı? Sabit ve hareketli millerin bulunduğu bölümler darbeye ve müdahalelere dayanıklımı?
 
  • İşte yukarıdaki tüm sorulara aldığınız yanıtlar olumlu ise şimdi kapınızın modelini oluşturan görünümü ne olacak ? Hangi model? Sorusuna cevap arayabilirsiniz buradada çelik kapı kaplama ve model zenginliği nedir kaplama işçiliği nasıldır örnekleri çelik kapı imalatı yapan firmada görmelisiniz kullanılan malzeme özellikleri (kaplama,kilit,cila,dolgu,vernik,çelik,) sorulmalı
 
İşte tüm bu yukarıdaki nedenler ile TÜRKİYE de güvenli ve kaliteli gerçek bir çelik kapı deyince
 
İÇK İSTANBUL ÇELİK KAPI SAN VE TİC LTD ŞTİ akla gelen ilk firmalardan biri olmaktadır
 
Çelik kapı da kalitemiz ve bizlere olan güveniniz bizim gururumuzdur İÇK İSTANBUL ÇELİK KAPI SAN VE TİC LTD ŞTİ olarak kullanıcılarımızın güvenliği ve mutluluğu en temel varoluş amacımızdır